img

שם מלא
*
דוא”ל
*
טלפון
כתובת
אני מאשר קבלת חומר פרסומי
קטגוריה תחתונה » כלבים במתחם הכפרי

כלבים במתחם הכפרי

מדוע כלבים שחיים במתחם הכפרי נהנים יותר?
כלבים אשר חיים במתחם הכפרי נהנים יותר מאוויר צח וממדשאות ענקיות שבהן הם יכולים לרוץ ולהשתולל ובעיקר לטייל עם בעליהם. טיולים אלו נעשים בסביבה ירוקה שופעת צמחיה ומטופחת והכלב ובעליו יכולים להנות מפינות ישיבה אשר פזורות לאורך המתחם. הכלבים, מלבד שיכולים לטייל עם הבעלים שלהם יכולים גם להנות עם הילדים במגרש המשחקים ולשחק איתם תופסת וצלחת מעופפת ובכך גם לבצע פעילות ספורטיבית וגם לספק לחברה ידידותית עבור הילדים.

במידה והבעלים של הכלב הוא אדם נכה בעל כיסא גלגלים, הכלב יכול ללוות את בעליו בשבילים מסודרים, לעומת המגורים בעיר הגדולה בהם הרבה פעמים אין שבילים מסודרים לצורך טיול עם הכלבים.

משחקים שונים שניתן לבצע עם כלבים במרחב הפתוח
משחקים עם הכלב הם דרך נהדרת לשמור על כושר ועם זאת לבנות קשר יציב וייחודי עם הכלב שלכם. הכלבים שלכם מאוד אוהבים משחקים, משחקים אלו מאפשרים לכם ללמוד אחד על השני ולבנות אמון ביניכם.

ישנם שלושה משחקים נהדרים שהכלבים שלכם מאוד אוהבים:
  1. משחקי בעלות- משחקי כלב שכוללים בתוכם צעצוע רך או קשה שאותו הם יכולים למשוך, משחקים אלו הם אהובים על כלבים מכוון שיש להם רצון חזק להוכיח בעלות ולשפר את מעמדם ההירארכי.
  2. משחקי מרדף- משחקים אלו יהיו מועדפים ביותר על כלבים שמשמשים לצייד. משחקים אלו טובים עבור הכלבים, שכן הם מנתבים את האנרגיה שלהם ברדיפה אחר צעצוע ולא אחר אנשים שרוכבים על אופניים, מכוניות נוסעות בכביש וכו'.
  3. צעצועים מרעישים- כלבים מאוד אוהבים לשחק עם צעצועים שמצייצים, הציוץ גורם להם להתרגשות ובמיוחד מגרה אותו לשחק אם צעצועים. אחד הטיפים החשובים שאנו יכולים להעניק לכם, הוא שמירה על הצעצועים אצלכם, על מנת שהמעמד שלכם בעיני הכלב יעלה. הכלב יעריך את הזמן שבו תרשו לו לשחק, לעומת משחקים שפזורים על ידו בכל עת והוא עלול למצוא את עצמו משעמם מאותם משחקים.

מדוע תזונה נכונה חשובה גם עבור הכלבים
על מנת לשמור על האנרגיה של הכלבים עלינו להאכיל את הכלבים באוכל מזין ושמתאים בדיוק עבורם, אם זה מבחינת גיל ואם זה מבחינת גזע. מומלץ להתאים לכל כלב מזון מיוחד אשר מאפיין את הגזע שלו. למשל, כלבים בעלי גזעים קטנים צריכים מזון קטן בהתאם, על מנת שיוכלו ללעוס אותו מבלי להיחנק. במזון לכלבים מגזעים קטנים יש יותר חלבון, וזאת מכוון שהם פעילים יותר ולכן הם זקוקים לרמות גבוהות של חלבון על מנת לבנות את השריר שלהם.

לעומת הכלבים שמגיעים מגזעים קטנים, כלבים מגזעים גדולים לא זקוקים לאוכל עם רמות גבוהות של חלבון שכן הם פחות פעילים מהכלבים הקטנים. חשוב לדעת, לכלבים מעל שישה קילו כדאי לקחת מזון ל"כלבים בינוניים" מכוון שאוכל אחר עלול לגרום להם לבעיות כמו אבן בשיניים. תופעה זו נגמרת על אוכל בעל גרגרים גדולים יותר שמצריכים לעיסה יותר מאסיבית וכך לשיניים קל ללעוס יותר ולאבן קשה יותר להצטבר.

גם כלבים שמנים צריכים אוכל מיוחד עבורם. ממש כמו בני האדם, הם יכולים לסבול מבעיות לב או סכרת ברמה גבוהה. כלב שמן הוא בדרך כלל כלב שחי פחות שנים והמפרקים שלו יפגעו בשלב מסוים בחייו. לכן מומלץ לספק להם אוכל לכלבים שמנים, אשר ימנע מהם משקל עודף.

ממש כמו שאנשים בעלי משקל עודף צריכים לשמור על עצמם כך גם הכלבים. מומלץ לקנות לכלבים שמנים אוכל דיאטטי שימנע מהם עוד עלייה במשקל או ישמור על המשקל הנוכחי. בתוך המזון לכלבים שמנים ישנם סיבים תזונתיים שמנפחים את הבטן של הכלב וגורמים לו להרגיש שבע.

מדוע לא כדאי להאכיל את הכלבים בשאריות אוכל מהשולחן שלנו
כלבים אמנם מאוד מתגרים מהאוכל שנמצא על השולחן של בני האדם, אך הם אינם מודעים תמיד לנזק שיכול להיגרם לקיבה שלהם. אנו בני האדם צריכים להיות עם יד על הדופק לספק להם מזון לכלבים במיוחד עבורם.

אנו, בני האדם נוטים הרבה פעמים לבשל תבשילים יחד עם תבלינים שונים או לבשל לטגן שום או בצל בעת הכנת הארוחה, כל אותם מרכיבים מאוד מזיקים לכלבים ואינם מומלצים כלל עבורם. כמו כן, גם מוצרי חלב לא מומלצים עבור הכלבים ועלולים לגרום להם לנזקים בריאותיים. אוכל של כלבים הוא אוכל שיש בתוכו בדיוק את המרכיבים להם זקוק הכלב, והוא אינו צריך להשלים מזונות עיקריים באמצעות הארוחה שהכנתם לבני המשפחה.

אין לכם כלבים? יש לנו כמה סיבות טובות לגרום לכם לרצות כלב בבית
לעיתים, משפחות מאוד רוצות לאמץ כלבים אך מפחדות שאולי הכלב לא ישתלב במשפחה או שמא לא יהיה למשפחה מספיק זמן לטפל בו. לכן, יש עמותות שונות אשר מאפשרות לכם לאמץ כלבים ב"תנאי אומנה", תוכלו לאמץ כלב לתקופה מסוימת מבלי להתחייב ולבדוק האם גידול הכלב מתאים עבורכם והאם אתם מוכנים לקחת על עצמכם את כל התנאים הדרושים לגידולו של הכלב: קניית מזון לכלבים, חיסונים, משחקים, טיולים וכו'.

הכלבים יודעים להעריך טוב מאוד מי לקח אותם מהכלבייה או מהעמותה הנוכחית. הכלבים משוועים לאהבה שלכם ויתנו לכם אהבה ללא גבולות אם רק תתנו להם הזדמנות. הכלבים יעניקו לכם הרגשה טובה והרבה שמחה בבית ויהיו שותפים לכל אותם רגעים משפחתיים שאתם חווים בחיי היום יום.

עובדה משעשת שאולי לא ידעתם על כלבים
ישנה עובדה משעשעת שתמיד חשבנו שקיימת רק בסרטים של וולד דיסני. מסתבר, שכלבים אשר דומים לבעלים שלהם, הם לא סתם דומים להם באופן מקרי, עובדה זו מבוססת על מחקר מדעי.
באותו מחקר מדעי, ביקשו מ-70 נבדקים להסתכל על 41 תמונות של כלבים ולהתאים אותם לבעלים שלהם עפ"י הדמיון החיצוני שמצאו. אחד הדברים המדהימים שגילו, שבחצי מהמקרים הייתה התאמה נכונה בין הכלבים לבין הבעלים שלהם
 

המשביר לחקלאי בע"מ
סגור חלון